Jakim typem pracownika jesteś?

Co łączy Shakirę z naszym ukochanym Adamem Smithem i Bruce Lee? Umiłowanie do ekonomii klasycznej? Ćwiczenie sztuk walki? A może wspólne śpiewanie w chórze? 

Co łączy Beatę Szydło z Madonną? To, że są BOGINIAMI SEKSU? Mają rzeszę fanów? Czy może wspólnie imprezują do utworów Tiësto? 

Istnieje możliwość, że Agatha Christie napisała kryminał z rolą główną Zygmunta Freuda? Uwierzyłbyś, że Ignacy Jan Paderewski przeleżał godziny na kozetce sławnego psychoanalityka?  

Brzmi nieprawdopodobnie?  

A jednak te osoby coś łączy!


Jako rozwijające się i coraz bardziej zafascynowane horoskopowiczki dokonałyśmy własnego, autorskiego podziału. 

Już dziś możesz się przekonać, jakim typem pracownika jesteś. I która ze znanych osób Ci towarzyszy.

Źródło: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/98/Fraak_Sinatra_Kathryn_Grayson_Gene_Kelly_Anchors_Aweigh.jpg


Grupa 1 – szaleni geniusze 

Niewiele znaków może pochwalić się taką błyskotliwością od najmłodszych lat, jak ta grupa. Ustawili się w dobrej kolejce po talent, bo mają nie lada wyobraźnię. Kreatywność to ich drugie imię. Myślą nieschematycznie, więc potrafią przełamać bariery inwencji twórczej przeciętnego śmiertelnika. Otwartość umysłu pomaga im elastycznie podejść do każdego zadania. Nie ma dla nich rzeczy standardowych, wszystko jest nową, wspaniałą przygodą. 

Mimo że bardzo inteligentne i obdarzone mądrością (której źródło nie jest szczególnie znane), potrafią ulec nieroztropnym decyzją. Mają wewnętrzną, silną i nieustającą potrzebę wolności. A to w pracy trudno zaspokoić... spróbuj przywiązać ich do krzesła na rok, a zobaczysz najbardziej nieszczęśliwego człowieka.  

Nic tak nie dobija i tłamsi te znaki jak ograniczona niezależność. Gdy ciągle są przez kogoś ograniczane, więdną jak kwiaty w największą suszę. Na śniadanie, obiad i kolację żywią się przygodą. Najszczęśliwsze są, gdy coś się dzieje, gdy mogą czegoś doświadczyć lub wyjechać.  

Nudna, schematyczna praca to najgorszy wybór dla tej grupy. Kto do niej należy? 

Bliźnięta - Marilny Monroe, Adam Smith, John Kennedy, Beata Pawlikowska, Kylie Minogue, Johnny Deep, Donald Trump, 

Strzelec – Frank Sinatra, Bruce Lee, Walt Disney, Jay-z, Edith Piaf, Jim Morrison, Jimi Hendrix, Britney Spears, Winston Churchill,  

Wodnik – Mozart, James Dean, Justin Timberlake, Shakira, Mikołaj Kopernik, Cristiano Ronaldo, Abraham Lincoln, Kazimierz Przerwa-Tetmajer.


Źródło: https://4.bp.blogspot.com/-p3AGNdfyu-8/VNMOhPBggzI/AAAAAAAADIc/RcqR6JpmLM0/s1600/Fotolia_76472213_S.jpg

Grupa 2 - bezwzględni liderzy  

Gdyby spotkali się kiedyś razem, walka toczyłaby się na śmierć i życie. Każdy z nich jest zawziętym rywalem, który nigdy nie wystawi białej flagi. Myślisz, że uda Ci się z nimi wygrać? Tylko w drugim wcieleniu. Jeśli nie mają z kim rywalizować, skończą jak Monica z “Przyjaciół” - konkurując sama ze sobą. Nie jest to typ przyjacielskiego współpracownika.  

Ich pewność siebie zaprowadza ich do roli lidera. Nie zawsze staje się to za zgodą ogółu. Mają niezwykłą potrzebę przewodzenia innym. W wariancie niekorzystnym przekonani o swojej racji, uważają, że tylko oni są w stanie poprowadzić stado baranów.  

Ich determinacja i niezłomność zawsze doprowadzą do realizacji planu. To ich największe przewagi na tle reszty znaków. Są niezastąpieni, jeśli chodzi o wymagające prace.  

Gdy poprzednia grupa stała w kolejce po kreatywność, ta po przedsiębiorczość. Od najmłodszych lat mają smykałkę do interesu. Legalny czy nie, byznes to byznes. Pieniądze muszą się zgadzać.  

Uwaga! Ich motywacja do pracy wzrasta wraz ze wzrostem niezależności. Oni mają swój plan i cel, który sami ustalają i sami realizują. Nie narzucaj im za wiele, a wyjdziesz z tego cało. Pozostaw im przestrzeń na oddech – a trochę jej potrzebują jako zwierzęta (koziorożec to taki duży kozioł; rogi ma, to zwierzęciem jest!). 

Nie nadają się do pracy, w której są komuś podporządkowani.Wymagająca praca nie jest im straszna!

W szeregach tej grupy stają:  

Baran – Billie Holiday, Céline Dion, Giacomo Girolamo Casanova, Jackie Chan, Steven Seagal, Beata Szydło, 

Lew – Madonna, Robert Lewandowski, Roman Polański, Kevin Spacey, Napoléon Bonaparte, Benito Mussolini, 

Koziorożec - Al Capone, Adam Mickiewicz, Tiësto, Kim Dzong Un, Mao Zedong, Anthony Hopkins. Źródło: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/a/a9/Freddie_Mercury_Statue_-_Montreux.jpgGrupa 3 – uparci pracusie  

Czy można połączyć bycie upartym i jednocześnie pomocnym? Można! A ta grupa jest świetnym tego przykładem. Jak coś postanowią, to robią wszystko by to osiągnąć, jednocześnie myśląc o innym. Poproś ich o pomoc, a na pewno nie odmówią. Kochają pracę i innych ludzi. Stos rzeczy do zrobienie nie załamie tej grupy. Są pracowici jak mało kto.  

Nie dla nich bujanie w obłokach, myślą o tym co praktyczne i przyziemne. Zawsze sprowadzą wszystko do racjonalnego myślenia. Marzycielom mogą nieświadomie uciąć skrzydła, jednak zawsze robią to z myślą o drugiej osobie. 

Ich drobiazgowość może niekiedy odrzucać i zniechęcać do współpracy. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik i przeanalizowane pod każdym względem. Dla nich każdy szczegół jest ważny, nawet ten, którego nikt nie zauważa... 

Kiedy się w coś zaangażują, wkładają w to całe swoje serce. Nie porzucają nigdy zadania w połowie, zawsze kończą to, co zaczęli. Dają z siebie 200%. Są wytrwali i pracowici niczym pszczoły produkujące miód.  

Myślisz, że trudno się z nimi współpracuje? Nic bardziej mylnego! Ich wyrozumiałość sprawia, że są idealnym współpartnerem.  

Praca wymagająca dopieszczenia każdego, nawet najdrobniejszego elementu to idealne zajęcie dla nich.  


Kogo znajdziemy w tej grupie? 

Panna - Michael Jackson, Sophia Loren, Freddie Mercury, Agatha Christie, Katarzyna Nosowska, Julian Tuwim, Sean Connery, Cameron Diaz. 

Byk - Mark Zuckerberg, Salvador Dalí, Zygmunt Freud, William Szekspir, David Beckham, George Clooney,  "Jack" Nicholson, Katarzyna II Wielka. 

Skorpion - Leonardo DiCaprio, Pablo Ruiz Picasso, Maria Skłodowska-Curie, Diego Armando Maradona, Ignacy Jan Paderewski, David Guetta, Julia Roberts.

Źródło: https://pixabay.com/pl/john-i-yoko-john-lennon-the-beatles-1087206/Grupa 4 – nadwrażliwi artyści 

Ta grupa to ucieleśnienie dobra. Mają życzliwość i empatię na najwyższym poziomie. Zawsze można na nich liczyć, zawsze wysłuchają i doradzą. Przyjacielscy dla wszystkich, szukają tylko pozytywów u drugiego człowieka.  

Daj im kartkę i kredki, a stworzą dzieło warte miliony. Nie mają sobie równych w kreatywnych wizjach. Twórczość, wysmakowanie i przestrzenne patrzenie to domeny tej grupy. Oni widzą obrazami i kolorami. Ich wyrzucie mody i poczucie dobrego smaku, czyni z nich świetny materiał na projektantów.  

Na zewnętrza pomocni i uśmiechnięci, w głębi serca walczą ze swoimi słabościami. Inteligencja emocjonalna to dział nauki, który potrafi sprawić im trudności. Czasem to, co jest ich największym wrogiem, to ich własne emocje. Duszą je w sobie, aż w końcu nie potrafią z nimi wygrać. Ich nadwrażliwość i skłonność do kompleksów sprawiają, że uciekają od świata rzeczywistego. Ulegają swoim nastroją, popadając ze skrajności w skrajność. 

Nie jesteś pewny decyzji? Zapytaj o opinię, któregoś z tych znaków. Ich intuicja jest nie do podrobienia. Mają instynkt i przeczucie, które często się sprawdzają. Daj im kulę, a może całą przyszłość przewidzą.  

Spokojna, nienerwowa praca, wymagająca twórczego myślenia to ich raj. 

O kim mowa? 

Waga - John Lennon, Brigitte Bardot, Kate Winslet, Emilia Clarke, Snoop Dogg, Will Smith 

Ryby - Sasha Grey, Rihanna, Albert Einstein, Fryderyk Chopin, Zdzisław Beksiński, Stanisław Ignacy Witkiewicz 

Rak - 50 Cent, Carlos Santana, Peter Paul Rubens, Antoine de Saint-Exupéry, Magdalena Gessler, Sylvester Stallone, Meryl Streep, David Hasselhoff


A Ty jakim typem pracownika jesteś? Nadwrażliwym artystą czy szalonym geniuszem? A może bezwzględnym liderem? Czy jednak upartym pracusiem?

Komentarze