Twój znak zodiaku powie Ci, jakim typem klienta jesteś!

Solo, w parze, a może z kilkoma osobami naraz? Na spokojnie czy pod wpływem emocji? Spontanicznie czy według planu?  

Jak robisz zakupy? Jakim typem klienta jesteś? 

Twój trygon prawdę Ci powie!Chwila, chwila. Co to są te trygony? Może powinno być trytony? 

Jak pewnie wiesz, wyróżniamy 12 znaków zodiaku. Ale to nie wszystko. Znaki zodiaku z podobnymi cechami tworzą grupy zwane trygonami. Nazwy wzięły od czterech żywiołów: woda, ogień, ziemia i powietrze. Przedstawmy najważniejsze cechy każdego z nich i zobaczmy, czy pozwolą nam wyróżnić typy klientów.  


1. Trygon powietrza 

Znaki zodiaku: Bliźnięta, Waga, Wodnik 

Mówi się, że osoby z trygonu powietrze idą tam, gdzie poniesie je wiatr. Są zmienne, ale i wszechstronne. Wiatr może wiać delikatnie, by nagle silnym podmuchem połamać drzewo. Osoby, których trygonem jest powietrze, są wybuchowe i nigdy nie wiesz, kiedy taki wybuch nastąpi. Mają też dużo dobrych cech. Potrafią myśleć nieszablonowo, wręcz abstrakcyjnie i analitycznie. Są bardzo ciekawe świata. To prawdziwi intelektualiści.  

Jaki typ klienta można porównać do trygonu powietrza?  

To kupujący, który lubi dużo wiedzieć o produkcie. Często szuka informacji przed zakupem. Wydaje mu się, że wie wszystko, ale to nie jest prawda. Klient z trygonu powietrza ceni sobie rozmowy, dlatego chętnie zadaje pytania ludziom, którzy używają interesującego go produktu. Często prosi o pomoc sprzedawcę. Nie boi się próbować nowości, ale rzadko kupuje "w ciemno". 

Niestety często zmienia zdanie lub ma problem, który produkt wybrać. Ten typ klienta nie powinien chodzić na zakupy samotnie, bo albo nie kupi nic, albo kupi coś, z czego nie będzie zadowolony.

Przykładowa wypowiedź:
2. Trygon ognia 

Znaki zodiaku: Baran, Lew, Strzelec 

Ogień. Trzeba tłumaczyć coś więcej? Energia, entuzjazm, przebojowość. To niezwykle towarzyskie osoby, których wszędzie pełno. Często przejmują rolę liderów. Są odważne, śmiałe i nie boją się robić rzeczy szalonych. Są skłonne do ryzyka, co może być ich mocną, jak i słabą stroną. Osoby z trygonu ognia są też impulsywne i niecierpliwe. Często działają pod wpływem emocji. 

Typ klienta 

Ten typ konsumenta często kupuje pod wpływem chwili. Zdarza się, że na zakupach emocje przejmują kontrolę nad racjonalną częścią jego umysłu. Często kupuje więcej niż potrzebuje lub kupuje nie to, po co przyszedł. Pozwala, by moda miała wielki wpływ na jego decyzje zakupowe. 

Klient z trygonu ognia nie boi się próbować nowych produktów. Kupuje je i nie potrzebuje do tego recenzji innych. W swoim otoczeniu pierwszy próbuje nowości i, jeśli się sprawdzą, namawia innych do ich kupna. To prawdziwy pionier zakupowy. 

Podobnie jak osoby z trygonu powietrza, też powinni zabierać kogoś na zakupy, szczególnie, gdy mają przy sobie więcej pieniędzy. Nie chodzi o to, by gasić ogień. Ale dobrze nad nim czasem zapanować

Co powie na zakupach?3. Trygon wody 

Znaki zodiaku: Rak, Skorpion, Ryby 

Osoby z trygonu wody są z natury spokojne. Cechuje je wysoki poziom empatii oraz niezwykła wrażliwość. Są bardzo opiekuńcze. To raczej typ spokojnej rzeki niż wzburzonego górskiego potoku. W przeciwieństwie do trygonu powietrza i ognia, osoby z trygony wody są raczej zamknięte w sobie, często zdarzają się wśród nich introwertycy. Zamiast dać upust swoim emocjom, wolą unikać otwartych konfrontacji.  

Podobnie jak ogień, woda też ulega emocjom, ale najczęściej tym negatywnym. W tym trygonie jest wielu pesymistów. To osoby sentymentalne, ale i romantyczne.  

Jak trygon wody robi zakupy? 

Taki klient wiecznie poszukuje produktów "idealnych". To niczym szukanie Świętego Graala. Każdy słyszał, ale nikt jeszcze nie znalazł. Zakupy woli robić samotnie, i to najlepiej w sklepach, w których nie ma tłumu ludzi i Grażyn wyrywających sobie ciuchy z ręki. Unika konfrontacji, więc nie lubi prosić o pomoc sprzedawcy.  

Zdarza mu się kupować pod wpływem emocji. Czy potrzebuje wsparcia na zakupach? Wrodzony pesymizm może sprawić, że szybko się zniechęci, a potrzeba samotności może wywołać przytłoczenie niechcianym towarzystwem. Może osoby z trygonu wody powinny robić zakupy przez internet? 

Co może powiedzieć?4. Trygon ziemi 

Znaki zodiaku: Byk, Panna, Koziorożec 

Jak sama nazwa wskazuje, to osoby, które twardo stąpają po ziemi. Liczy się dla nich bezpieczeństwo, nie lubią ryzyka. Są ostrożne. To bardzo pracowite osoby, które przede wszystkim cenią sobie praktyczność, w każdym znaczeniu tego słowa.  

Charakterystyczna dla trygonu ziemi jest dyscyplina i konsekwencja. Dodaj do tego jeszcze cierpliwość, a otrzymasz poukładaną, niezwykle racjonalną osobę, która na zakupach zachowuje się... 

Typ klienta 

...zgodnie z głównym założeniem ekonomii – jest konsumentem racjonalnym. Każdy zakup dokładnie analizuje. Kupuje tylko to, co potrzebuje, bo nie lubi wydawać pieniędzy w błoto. W odróżnieniu od pozostałych trygonów, nie kupuje pochopnie ani pod wpływem chwili.  

Na zakupy chodzi z listą. Często ma minimalistyczny styl kupowania – kupuje dokładnie tyle, ile potrzebuje. Często wybiera takie produkty, które można wykorzystać na wiele sposobów.  

Osoby z trygonu ziemi zwracają uwagę na wartości materialne. Nie zdziw się więc, jeśli zauważysz u nich markowe produkty. Ale! Kupią je tylko wtedy, gdy są przekonane co do ich jakości.

Co mówi w sklepie?

Jak widzisz, horoskopy to nie tylko zabawa dla stereotypowych blondynek czy desperatek, którym się nudzi w życiu. Z horoskopów można wyciągnąć naprawdę wiele informacji. A już zwłaszcza z trygonów. Podział na nie nie służy przepowiadaniu przyszłości. To bardziej charakterystyka cech osobowości. Czasem wystarczy na kogoś spojrzeć i już wiesz, jaki jest jego trygon i jak powinieneś się w stosunku do niej zachowywać.  

Jak to wygląda u Ciebie? Czy Twój opis klienta zgadza się z Twoim zachowaniem na zakupach?  

Komentarze

 1. Haha, z ciekawością przeczytałam o swoim trygonie wody. Wiele w sumie się zgadza, ale pewne kwestie są dyskusyjne - ja z zakupu zwykle nie rezygnuję, jak już o nim myślę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurczę, jestem Rybą, ale zakupy lubię robić w towarzystwie i generalnie jestem ekstrawertyczna :) I w sumie nie szukam ideału, zadowalają mnie rzeczy fajne- odstaję od średniej :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W każdej regule zdarzają się jakieś wyjątki :)

   Usuń
 3. Do mnie wszystko pasuje :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. :) Fajne! U mnie idealnie pasuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. haha! Trafione w 10 u mnie :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz