5 najlepszych świątecznych historii 2017

Święta należą już do przeszłości. Podsumowałyśmy tegoroczne kampanie świąteczne i przygotowałyśmy dla Ciebie ranking tych, które opowiadają najlepsze historie. Wiesz już, jak powinny wyglądać dobre.

Ale zanim zaczniemy, mała ciekawostka. Wiesz, kto wymyślił znany nam wizerunek św. Mikołaja - siwowłosego pana z dużym brzuchem, w czerwonym stroju, dźwigającego worek pełen prezentów? Tak, to Coca - cola.

Czy można więc zerwać z takim powszechnie znanym wizerunkiem? I sprawić, by Mikołaj był np. zielony? Zobaczmy.

Źródło: zdjęcie własne 

Autorem tego plakatu jest włoska firma dostarczająca energię. Dobre, co?


A teraz obiecany ranking.

Uwaga! Jest subiektywny.

5. Milka - "Odkryj magię oczekiwania na święta"

Czy jako dziecko też nie mogłeś doczekać się świąt? My doskonale pamiętamy to magiczne oczekiwanie, szukanie prezentów w zakamarkach naszych domów, odliczanie dni do Wigilii przy pomocy kalendarza adwentowego...

Właśnie tę magię oczekiwania pokazała Milka w swojej reklamie.


Odrobina dziecięcej wyobraźni, trochę pomocy dorosłych i wszystko jest możliwe.

4. Debenhams - "#YouShall Find Your Fairytale"

Historia Kopciuszka jest stara jak świat. A jednak do dzisiaj wzrusza ludzi na całym świecie. Motyw ten często pojawia się w filmach. Dom handlowy Debenhams postanowił wykorzystać tę historię. Jak im to wyszło? Zobacz sam.3. Allegro - "Talizman"

Rok temu Allegro zachwyciło wszystkich reklamą "Czego szukasz w święta?". I tym razem firma napisała dobrą historię. Czy jako dziecko miałeś jakiś swój magiczny talizman? Może masz taki dzisiaj? Wiesz, że gdy go masz, wszystko zrobisz. Nawet jeśli wydaje Ci się to niemożliwe. Ale Twój magiczny amulet należy tylko do Ciebie. Nie mógłbyś go nikomu oddać. A co zrobił chłopiec z poniższej historii? Przekonaj się sam.
2. Lotnisko Heathrow - "Heathrow Bears"

Czy jest lepsze miejsce na tworzenie wzruszających historii niż hala przylotów? Miejscu, gdzie ludzie żegnają się, by niedługo przywitać się znów? Lotnisko Heathrow przygotowało uroczą kampanię "Heathrow Bears". My się zakochałyśmy.
Zwycięzcą zostaje...

1. IKEA - "Bottled"

Święta to obdarowywanie się prezentami. Czy dobre są tylko te, które dużo kosztowały? A może takie pokaźnych rozmiarów? Albo produkty znanych marek? A może najlepsze wcale nie muszą być materialne? Zobacz sam.
To zdecydowanie nasz numer 1.


Święta to idealny czas na opowiadanie magicznych historii. Od kilku lat marki prześcigają się w tworzeniu lepszych, ciekawszych, bardziej wzruszających...

Podoba nam się ten trend. Dobre historie to to, co w marketingu lubimy najbardziej. Już nie możemy się doczekać, co zobaczymy za rok.

Która historia podoba Ci się najbardziej? A może widziałeś coś lepszego?

Komentarze

 1. Super zestawienie i fajny pomysł na post :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) nie było łatwo wybrać 5 najlepszych

   Usuń
 2. Przyznam szczerze, że nie znałam tych filmów. Wideo Milki podoba mi się chyba najbardziej - ale to przez ujęcia i kolory. "Allegro" wypada dość blado, szczególnie na te poprzednich swoich filmów. Ale dzięki za zestawienie - nie wiedziałam, że aż tyle przegapiłam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż, ranking jest subiektywny :) a reklama Milki ma w sobie jakąś taką magię i malownicze tło

   Usuń
 3. Podoba mi sie ta historia z talizmanem. Jak dobrze, ze swieta wyzawalaja kreatywnosc, ale w taki cieply - serdeczny sposob. Pozdrawiam serdecznie Beata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, Beata :) Święta to czas dla najlepszych marketerów - większość reklam kampanii jest właśnie taka ciepła i ma w sobie magię. Myślę, że nie jest łatwe zrobić taką kampanie

   Usuń
 4. Mnie jednak najbardziej wzrusza reklama allegro. Dzisiejszy świat, bardzo często jest nie czuły na innych!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A święta to najlepszy czas, by się na innych otworzyć :)

   Usuń
 5. Przyznam, że część z tych reklam bym przeoczyła, gdyby nie to zestawienie. Bardzo fajnie, że storytelling wskakuje na wyższy poziom i porusza czułą strunę, nawet jeśli tylko przed świętami - to zawsze jakiś początek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę szkoda, że najlepsze przykłady storytellingu mamy tylko w okresie świątecznym. Zawsze można napisać dobrą historię, nie tylko w święta

   Usuń

Prześlij komentarz